Web Programcılığı

Web Programcılığı

web_pBilgisayar sistemlerinin donanım ve yazılım olarak kurulumu bilgilerinin yanında, web sayfası tasarımına ve programlama dilleri yardımıyla etkileşimli web uygulamaları hazırlayan nitelikli kişidir.

Özel Balkaya Bilişim Teknolojileri Lisesi olarak amacımız Atatürk ilkeleri doğrultusunda ülkesine ve mesleğine karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde olan, bilişim teknolojileri alanındaki gelişmelere katkıda bulunacak ve geleceğin en parlayan sektörlerinden birinde kariyer yapacak nitelikli iş gücüne sahip bireyler yetiştirmektir.

Giriş Şartlarımız ve Eğitim Öğretim

Başvuran öğrenciler diploma notu ve yapılan mülakat sonucu değerlendirilerek öncelikli başvuru sırasına göre okula kabul edilecektir.

Balkaya Bilişim Teknolojileri Lisesi 4 senelik Anadolu Lisesi statüsünde bir okuldur. Yabancı dil İngilizcedir (Mesleki İngilizce). Sınıf mevcutları 24 kişidir.

-Okulumuzda, öğrencilerimizi mesleki ve kültür derslerinde alanlarından uzman ve deneyimli branş öğretmenlerimiz yetiştirmektedir.

-Öğrenciler 9. Sınıfta tüm Anadolu Liselerinde standart olan genel kültür dersleri ile birlikte mesleki dersleri de teorik ve uygulamalı olarak almaya başlarlar.

-10. Sınıfta kültür derslerinin yanı sıra bilişim teknolojileri alanına özgü temel meslek dersleri ağırlık kazanmaya başlar.

-11. ve 12. Sınıflarda dallarında uzmanlık dersleri görmeye ve staj çalışmalarına devam ederler.

-Müfredatın yanı sıra öğrencilerimizi yazılım dünyasındaki güncel programlar ve ek etütlerle desteklenir.

 

Yüksek Okullara Geçiş 

Web Programcılığı bölümü mezunları üniversitelerin aşağıda listelenmiş olan 4 senelik bölümlerine ek puan alarak yerleşe bilmektedirler. 2 senelik bölümler için ise sınavsız geçiş hakkından yararlanabilmektedirler.*

Sınavsız Geçiş Hakkı olan 2 Senelik Bölümler:

Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama

Bilişim Yönetim

E-ticaret ve Masaüstü Yayıncılık

SAY-1 Puanına Ek Puan Eklenerek Girilebilecek 4 Senelik Bölümler:

Bilgi Teknolojileri

Bilgisayar Öğretmenliği

Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği

Bilgisayar ve Kontrol Öğretmenliği

Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği

Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri

Elektronik-Bilgisayar Öğretmenliği

Kontrol Öğretmenliği

EA-1 Puanına Ek Puan Eklenerek Girilebilecek 4 Senelik Bölümler:

Yönetim Bilişim Sistemleri

Bunun yanında ön lisans programlarını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından açılan dikey geçiş sınavında başarılı oldukları taktirde, yukarıda bahsedilen 4 yıllık bölümlere dikey geçiş yapabilirler.