Sağlık Koleji

Sağlık Koleji

saglik_koleji

Atatürkçü bir çizgide, çağdaş, özgüven duygusu gelişmiş, ne istediğini bilen, sorgulayan, uluslararası platformlarda kendini gösterecek hemşire, teknisyen hemşire, sağlık bakım teknisyeni ve acil tıp teknisyenlerini topluma ve sağlık sektörüne kazandırmak istiyoruz.

Hedeflerimiz

Günümüzde büyüyen sağlık sektöründe iyi yetişmiş eleman açığı giderek artıyor. Toplumun sağlık bakımı ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak hizmeti verecek gençler aramızdalar. Balkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olarak, gençlerimizin ülkemiz ve tüm insanlık için çok değerli ve kritik öneme sahip olan bu hizmetleri, en iyi şekilde verebilmeleri, gerekli donanımı almaları, profesyonel ve sosyal hayata kendilerini hazırlamaları için de onlara rehberlik etmeyi hedefliyoruz.

Hızla büyüyen sağlık sektöründe, çalışacak iyi yetişmiş sağlık çalışanları arayışı her gün artıyor.  Balkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde amacımız öğrencilerin en iyi mesleki eğitimi almalarını sağlamak, staj ve kişisel gelişim olanakları sağlayarak, beceri ve yeterliklerini artırmak ve ekonominin ihtiyaç duyduğu geleceğin iyi yetişmiş hemşire, teknisyen hemşire, sağlık bakım teknisyenleri ve acil tıp teknisyenlerini  ülkemizin sağlık sektörüne kazandırmaktır.