Kurucular

kurucular

Kurucular

Selahattin Balkaya

Pertevniyal Lisesi’ndeki eğitimi tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat mühendisliği bölümünü yüksek başarı ile tamamlamıştır. Geçmişte Avrupa ve Orta Doğu ülkelerine tekstil ihracatı gerçekleştirmiş olan Asil Bebe Giyim A.Ş. ve Vesa A.Ş. kurucularındandır. Aynı zamanda mesleğini çeşitli inşaat projeleri geliştirerek icra etmiştir. 2012 senesi itibari ile kurucusu olduğu Balkaya Okulları’nda aktif olarak yöneticilik yapmaktadır.

Dr. Selen BALKAYA

Boğaziçi Üniversitesi Matematik bölümünden mezun olan Selen Balkaya 6 senelik profesyonel yaşantısından sonra Londra’da Cass Business School’da MBA yüksek lisans programını tamamlamış ve Türkiye’ye geri dönmüştür. Eğitim ve bilişim teknolojileri üzerine birçok uygulamanın ve girişimin kuruculuğunda bulunmuştur. Boğaziçi Üniversitesi işletme bölümünde eğitim teknolojileri üzerine yoğunlaştırdığı doktorasını tamamlamıştır. Eğitim teknolojileri ve işletme alanındaki akademik çalışmalarına devam etmektedir.

Burak Balkaya

Üsküdar Amerikan Lisesi’ndeki eğitimi tamamladıktan sonra, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden yüksek onur derecesi ile mezun olmuştur. Aralarında Türkiye’de 2015 yılının en iyi girişimlerinden biri seçilen, kuruculuğunu üstlendiği LastOda mobil uygulamasının da bulunduğu eğitim ve teknoloji alanında çalışmalarına devam etmektedir. Girişimcilik ekosistemiyle ilgilenmekte ve Türkiye’de sosyal girişimciliğin Eğitim Kurumlarında gelişmesi için çalışmalarına devam etmektedir.

Nazlı Balkaya

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümündeki eğitimini mezuniyet projesi birinciliğini alarak tamamladıktan sonra, dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Columbia Üniversitesi’nde Mimarlık Yüksek Lisans eğitimini tamamlamıştır. New York şehrinde 4 sene dünyanın sayılı mimarlık şirketlerinden SOM’de çalışarak deneyim kazandıktan sonra Türkiye’ye dönmüştür ve mimari projelerini burada sürdürmektedir. 2012 senesinden beri kurucusu olduğu Balkaya Okulları’nda yerleşkelerimizi öğrencilerin en verimli şekilde eğitim alabilecekleri ortamlar haline getirmek için danışmanlık vermekte ve diğer mimari projelerini sürdürmektedir.